Duálne vzdelávanie

Svetový čistiaci deň aj u nás

Radi by sme Vás chceli pozvať k nám do školy a mestských častí na našu akciu, ktorá je ekologicky zameraná a ktorou sa chceme pripojiť k Svetovému čistiacemu  dňu, ktorý prebehne o týždeň neskôr a klimatickému štrajku, ktorý je naplánovaný na ďalší piatok. My sme sa rozhodli nie štrajkovať, ale upozorniť naše okolie na potrebu zmeny prístupu k svojmu prostrediu práve cez naše aktivity.

Preto hneď ráno po začiatku vyučovania dňa 13.09.2019 (piatok) o 07.30 sa naši žiaci sústredia do školskej jedálne, kde sme im pripravili prezentácie a film na tému potreby znižovania množstva plastov v našom bežnom živote a následne p. Metod Macek

zo Záchrannej stanice v Zázrivej porozpráva žiakom v krátkom vstupe o dopade znečistenia prírody na náš región a život v ňom.  Po tejto časti sa cca 200 žiakov s pedagógmi rozídu po okolí, kde budú čistiť vybrané oblasti od odpadu a zároveň informovať okoloidúcich

o Svetovom čistiacom dni 2019 , do ktorého sa môže zapojiť každý.  Žiaci nebudú čistiť len v blízkosti školy a v Kňažej, ale aj v DK ( Kuzmínovo, za dreveným mostom až k ČOV na Gäceli – tam by sme im ešte chceli dojednať exkurziu, Bziny, Mokraď, Jelšava).

 Budeme radi, keď sa k nám pridáte a pomôžete nám spropagovať v našom okolí nielen túto akciu, ale hlavne jej myšlienku a potrebu sa zamyslieť nad odpadom, ktorý tvoríme.

Ing. Adriana Bellová, riaditeľka školy

 

Potvrdenie o návšteve

Školská jedáleň


Projekt Smapude_Life

             Projekt realizuje

     

       s príspevkom finančného

            nástroja EU Life

     

Župné noviny ZAkraj

ZAkraj

Ochrana os. údajovKontakt

Užitočné linky

Učitelia login
© 2010 Stredná odborná škola polytechnická, Dolný Kubín-Kňažia, Jelšavská 404/1, 026 01 Dolný Kubín-Kňažia  |  Webdesign: WebLab  |  Enimo