Duálne vzdelávanie

Banner
Európsky deň jazykov

Od roku 2001 sa z iniciatívy Rady Európy každoročne 26. 9. oslavuje v Európe Európsky deň jazykov. Jeho cieľom je poukázať na dôležitosť učenia sa jazykov, podporiť rozvoj viacjazyčnosti, jazykovej a kultúrnej rozmanitosti. S podobným zámerom sme aj my v našej škole zorganizovali pre študentov III. ročníkov maturitných odborov práve  v tento deň aktivity, zamerané na zoznámenie sa s kultúrou a zaujímavosťami vybraných európskych štátov.

V prvej časti si žiaci pripravili krátke informačné prezentácie o európskych krajinách, ktoré predniesli v 3 jazykoch  (SJ, NJ, AJ)i, v druhej časti si otestovali svoje vedomosti v kvíze  o Európe a nakoniec  zistili, ako poznajú vlajky európskych štátov. Na víťazov, ale aj všetkých zúčastnených čakali nielen ceny a sladké odmeny, ale aj občerstvenie v podobe jedál, typických pre rôzne štáty Európy-  jablkový koláč, francúzsky syr, španielske olivy, maďarská klobása, talianska pizza, či belgické pralinky.

Poďakovanie za podujatie patrí nielen  zúčastneným žiakom, ale hlavne vyučujúcim cudzích jazykov, ktoré túto vydarenú akciu zorganizovali.

Viac na : https://sospknazia.edupage.org/news/#news-711

 

Potvrdenie o návšteve

Školská jedáleň


Projekt Smapude_Life

             Projekt realizuje

     

       s príspevkom finančného

            nástroja EU Life

     

Župné noviny ZAkraj

ZAkraj

Ochrana os. údajovKontakt

Užitočné linky

Učitelia login
© 2010 Stredná odborná škola polytechnická, Dolný Kubín-Kňažia, Jelšavská 404/1, 026 01 Dolný Kubín-Kňažia  |  Webdesign: WebLab  |  Enimo