Duálne vzdelávanie

Banner
Ekológia v praxi

Chceme zachrániť život na tejto planéte? Máme to v rukách my všetci. Ak vymrie hmyz, následne i vtáctvo, a potom sme na rade my, cicavce. Ak pomôžeme zachovať rovnováhu ekosystému, prežijeme.

Nehovorme, konajme!

Toto bolo základné motto akcie, do ktorej sa zapojila trieda I. E. Žiaci sa rozdelili do piatich skupín a mali si naštudovať, ako vytvoriť jednotlivé príbytky pre hmyz, zvieratá a vtáctvo. Priniesli si predpripravený materiál a počas praktického vyučovania v školských dielňach svoj projekt zrealizovali.

1. skupina s názvom NADMERNÝ HMYZ (Homolka, Macák, Martvoň, Hvoľka) vytvorila priam obrí domček pre hmyz.

2. skupina s názvom HOTEL S. R. O.  (Butko, Batuna, Bysterský, Urban) vytvorila domček pre hmyz, tak trošku menší, ale s pestrým materiálom vo vnútri, ktorý hmyz iste bude obľubovať ako svoj náhradný domov.

3. skupina s názvom SÝKORKOVCI (Kuhejda, Olbert, Spišiak, Ďuroň) vytvorila vtáčiu búdku pre vtáky ako sú sýkorky bielolíce či mucháriky bielokrké.

4, skupina s názvom TRAJA PÚTNICI (Holeček, Melek, Červeň) vytvorila tiež vtáčiu búdku určenú pre malé vtáky ako sú malé sýkorky, či žltochvosty domové.

5. skupina s názvom ROBOTNÍCI ( Ďaďo, Števek) vytvorila príbytok pre ježka. Malý, ale útulný, nech nevidíme len ježkov popri cestách prejdených autom.

 

Všetkým zúčastneným ďakujeme! Ako odmenu za námahu a čas sa trieda I. E zúčastní exkurzie do Záchrannej  stanice pre zranené zvieratá v Zázrivej a posedenia v pizzérii.

Mgr. Partlová

 

Potvrdenie o návšteve

Školská jedáleň


Projekt Smapude_Life

             Projekt realizuje

     

       s príspevkom finančného

            nástroja EU Life

     

Župné noviny ZAkraj

ZAkraj

Ochrana os. údajovKontakt

Užitočné linky

Učitelia login
© 2010 Stredná odborná škola polytechnická, Dolný Kubín-Kňažia, Jelšavská 404/1, 026 01 Dolný Kubín-Kňažia  |  Webdesign: WebLab  |  Enimo