Duálne vzdelávanie

KK MSR v CNC sústružení a frézovaní - Matej Gígel postupuje do celoslovenského finále

Dňa 19.11.2019 sa konalo kvalifikačné kolo 6. ročníka súťaže Majstrovstiev Slovenskej republiky v CNC sústružení a frézovaní. Do súťaže boli zapojení dvaja naši žiaci: Matej Gígel - III.H, ktorý zhotovoval súťažný výrobok vo firme MIBA Sinter Slovakia, s.r.o. pod vedením inštruktora Mareka Nemčeka v kategórii sústruženie. Druhý súťažiaci bol Radovan Ťapaj - IV.H, ktorý pracoval na školskej fréze pod vedením Ing. Juraja Vraňáka.


Podmienky súťaže boli nové a veľmi striktne určené tak, aby všetci súťažiaci presne dodržali stanovený čas na práci so súťažným výrobkom. Každý tím pracoval samostatne na svojom školskom, alebo firemnom pracovisku. Zadanie úlohy doručil do určených miest kuriér. Po skončení práce sa súťažná práca odoslala organizátorovi.

Po vyhodnotení všetkých súťažných výrobkov organizátor  zverejnil Výsledkovú listinu kvalifikačného kola a priniesol nám skvelú  správu, že Matej Gígel s prehľadom získal najvyšší počet dosiahnutých bodov - 82,5 a umiestnil sa čoraz silnejšej konkurencii spomedzi 18 súťažiacich  na skvelom 1. mieste a postupuje do Celoslovenského finále v priestoroch SOŠ Košice Šaca v apríli 2020.  Na Matejovej príprave sa praktickou prípravou podieľala firma MIBA, kde sa Matej pripravuje v duálnom systéme vzdelávania.

Radovan Ťapaj sa umiestnil na peknom 5. mieste spomedzi 12-tich súťažiacich v kategórii frézovanie.  Do tejto kategórie sme sa prihlásili po prvý krát.

Chlapcom srdečne blahoželáme a Matejovi Gígelovi držíme palce na Celoslovenskom finálovom kole, aby si skvelý výkon obhájil aj tam.

viac na https://sospknazia.edupage.org/?

 

Potvrdenie o návšteve

Školská jedáleň


Projekt Smapude_Life

             Projekt realizuje

     

       s príspevkom finančného

            nástroja EU Life

     

Župné noviny ZAkraj

ZAkraj

Ochrana os. údajovKontakt

Užitočné linky

Učitelia login
© 2010 Stredná odborná škola polytechnická, Dolný Kubín-Kňažia, Jelšavská 404/1, 026 01 Dolný Kubín-Kňažia  |  Webdesign: WebLab  |  Enimo