Banner
Biela pastelka - zbierka na pomoc ľuďom so zrakovým postihnutím

Dňa 18. 9. 2020 sa na Slovensku organizovala verejná dobročinná zbierka na pomoc nevidiacim a slabozrakým občanom pod názvom „Biela pastelka“.

V tento deň sa v mestách Slovenskej republiky za pomoci dobrovoľníkov – študentov predávali biele pastelky ako symbol sveta nevidiacich a výraz ľudskej solidarity a dobrej vôle. Výnos zbierky je určený na poskytovanie poradenstva a špeciálne výcvikové programy zamerané na výuku chôdze s bielou palicou, čítania a písania Braillovým písmom a iných špeciálnych zručností, ktoré nevidiacim ľuďom pomáhajú priblížiť sa normálnemu životu. Žiacka školská rada v našej škole do tejto zbierky tiež zapojila dobrovoľníkov – našich študentov 4. ročníkov: Šimon Stas, , Tomáš Chrenek, Jakub Kľuska, Eduard Ondrík, Alexander Babic, Ľudovít Drígeľ. Naši žiaci najprv v priestoroch školy a potom aj v Dolnom Kubíne prispeli k realizácii zbierky, podali pomocnú ruku a vyzbierali spolu 376 eur. Ďakujeme!

 

Potvrdenie o návšteve

Školská jedáleň


Župné noviny ZAkraj

ZAkraj

Ochrana os. údajovKontakt

Užitočné linky

Učitelia login
© 2010 Stredná odborná škola polytechnická, Dolný Kubín-Kňažia, Jelšavská 404/1, 026 01 Dolný Kubín-Kňažia  |  Webdesign: WebLab  |  Enimo