Banner
Dejepisná exkurzia v Poľsku – Auschwitz-Birkenau a Krakov
  • Dejepisná exkurzia v Poľsku – Auschwitz-Birkenau a Krakov - Obrázok 1
    Dejepisná exkurzia v Poľsku – Auschwitz-Birkenau a Krakov - Obrázok 2

    V pondelok 18. marca 2024 sa žiaci tretieho ročníka zúčastnili dejepisnej exkurzie v Poľsku. Žiaci navštívili miesto jednej z najväčších tragédií v dejinách ľudstva. Na vlastné oči mohli vidieť, čo sa učia na hodinách dejepisu, a stáť na miestach, kde sa len pár desaťročí dozadu odohrávali hrôzy, ktoré ľudstvo dovtedy nepoznalo.

    V druhej časti odbornej exkurzie žiaci navštívili centrum Malopoľského vojvodstva Krakov, mesto histórie a pamiatok. Poprechádzali sa po nádvorí Wawelského hradu a historickom jadre mesta. Spoločne sa oboznámili s minulosťou aj prítomnosťou tohto mesta a regiónu.

    Potreba humanity a potreba kultúry boli hlavnými myšlienkami tohto dňa. Veríme, že žiaci si na miestach, ktoré sme navštívili, uvedomili, ako veľmi sú pre nás dôležité, aká nebezpečná je absencia ľudskosti a aká obohacujúca je prítomnosť umenia a kultúry.

 

Nástenka


ZAkraj

Potvrdenie o návšteve

Ochrana os. údajovKontakt

Užitočné linky

Učitelia login
© 2010 Stredná odborná škola polytechnická, Dolný Kubín-Kňažia, Jelšavská 404/1, 026 01 Dolný Kubín-Kňažia  |  Webdesign: WebLab  |  Enimo