Banner
ALMA MATER 2024 – miniveľtrh vysokých škôl
ALMA MATER 2024 – miniveľtrh vysokých škôl - Obrázok 1
ALMA MATER 2024 – miniveľtrh vysokých škôl - Obrázok 2
ALMA MATER 2024 – miniveľtrh vysokých škôl - Obrázok 3

ALMA MATER 2024, miniveľtrh vysokých škôl, je projekt Ministerstva školstva výskumu, vývoja a mládeže Slovenskej republiky, ktorého cieľom je predstaviť stredoškolským študentom ponuku vysokých škôl na Slovensku.

Žiaci majú  zároveň príležitosť dozvedieť sa o možnostiach, ako získať motivačné štipendium počas štúdia na slovenskej vysokej škole. Miniveľtrh sa postupne v priebehu jarných mesiacov uskutočnil vo všetkých krajských mestách Slovenska. Žiaci našej školy, terajší tretiaci študijných odborov, ktorí majú záujem o vysokoškolské štúdium, sa ho zúčastnili 5. apríla 2024 v Žiline. Účastníci mali možnosť stretnúť sa so zástupcami škôl, na ktoré sa v budúcnosti plánujú hlásiť, príležitosť spýtať sa na otázky, ktoré ich v súvislosti so štúdiom a podmienkami prijatia zaujímajú. Zároveň mohli priamo na mieste získať informácie o možnosti poberania motivačného štipendia a vyplniť dotazník. Najväčší záujem mali naši zúčastnení žiaci o štúdium elektrotechnických odborov.

Našim študentom, ktorí majú sen študovať na univerzite, želáme, aby jedného dňa v rukách držali vytúžený diplom absolventa vysokej školy!

 

Nástenka


ZAkraj

Potvrdenie o návšteve

Ochrana os. údajovKontakt

Užitočné linky

Učitelia login
© 2010 Stredná odborná škola polytechnická, Dolný Kubín-Kňažia, Jelšavská 404/1, 026 01 Dolný Kubín-Kňažia  |  Webdesign: WebLab  |  Enimo