Úvodná stránkaStredná odborná škola polytechnická

Novinky

      • 22jún
          • Príslušníci Vojenskej polície (VP) Martin navštívili našu školu

            Dňa 16.6.2026 príslušníci Vojenskej polície (VP) Martin navštívili našu školu za účelom prezentácie ich dynamických ukážok a výstroje i výzbroje.

            Prezentácie a následnej besede sa zúčastnili žiaci druhých a tretích ročníkov nachádzajúcich sa na odbornom výcviku. Postupne príslušníci VP predviedli so služobným psom spôsob vyhľadávania nástražných a výbušných systémov, kedy výbušninu ukryli do 4 bedničiek, pričom v jednej bola ukrytá výbušnina. Služobný pes ju odhalil. Následne na vybratej vzorke 5 žiakov našej školy predviedli vyhľadávanie omamných a psychotropných látok (drog), kde jeden žiak mal u seba ukrytú vzorku drogy, pričom aj v tomto prípade služobný pes označil žiaka s predmetnou vzorkou. Toto vyhľadávanie sa opakovalo celkom tri krát vždy s inou vzorkou žiakov a vždy služobný pes označil žiaka so vzorkou drogy.  Potom sme boli svedkami spacifikovania agresívneho páchateľa. Následne žiaci mohli vidieť činnosť kriminalistického technika, ktorý žiakom snímal odtlačky prstov. Na záver si žiaci mohli prezrieť a aj vyskúšať rôzne donucovacie prostriedky ako napr. putá, obušok, teleskopická tyč, slzotvorný plyn a pod.

            Norbert Fiačan.

      • 20jún
          • 2. E v Roháčoch

            V dňoch 17. - 18. júna sme sa s triedou 2. E vybrali na koncoročný výlet do Roháčov. Nevítalo nás síce krásne počasie, ale nádherná horáreň s ponukou skvelého ubytovania a širokým využitím jej vonkajšieho areálu vhodného na grilovanie, varenie guľášu, hry aj zábavu. Tieto dva dni boli plné krásnych zážitkov aj adrenalínových skúseností. Horský vláčik, Ťatliakova chata, jazero, biliard, schovávačka, futbal, bedminton, guľáš, či štvrtkový výstup na Sivý vrch - toto všetko sme stihli zažiť so skvelou partiou chlapcov z 2. E. Odmenou za túru nám boli krásne výhľady na štíty Roháčov aj Západných Tatier, taktiež na Choč, Liptovskú Maru a Oravskú priehradu. Chlapci úžasne zvládli aj ťažšie skalnaté úseky, ukázali svoju kolegiálnosť, súdržnosť a vzájomnú pomoc. Verím, že hory si získali ich srdce, pretože sú zázračným liekom bez predpisu, ktorý máme na Slovensku tak dostupný a závideniahodný!

      • 19jún
      • 19jún
          • MOJITO CUP - piatok 26. 06. 2026

            V piatok 26. 06. 2026 si členovia školského parlamentu /ŠP/ pre Vás pripravili osviežujúce letné športové podujatie s názvom MOJITO CUP 2026.

            Hosťom podujatia sú žiaci a žiačky zo Strednej zdravotníckej školyStrednej odbornej školy obchodu a služieb v Dolnom Kubíne.

            Príďte sa zabaviť, zahrať si volejbal, spoznať nových ľudí a ochutnať mojito z dielne našich nadšených barmanov zo ŠP.

      • 17jún
          • Majstrovstvá SR 2026 dorastencov a juniorov - vzpieranie

            Dňa 13. 06. 2026 sa Jozef Ján Bakoš, náš žiak z I. Bn, zúčastnil na Majstrovstvách SR 2026 dorastencov a juniorov vo vzpieraní v Družstevnej pri Hornáde /okres: Košice/.

            Vo váhovej kategórii do 60 kg sa umiestnil na krásnom druhom mieste.

            Stal sa tak dvojnásobným vicemajstrom SR.

            Trénuje za klub H. I. T. S. vzpieranie Dolný Kubín.

            Blahoželáme a prajeme ďalšie športové úspechy!!!

      • 11jún
          • Naši elektrikári rozsvietili psí útulok v Istebnom

            Žiaci druhého ročníka triedy 2.Eme a 2.Emep odboru elektromechanik na Strednej odbornej škole polytechnickej v Kňažej preukázali, že odborné vedomosti možno využiť aj v prospech celej komunity. Počas odbornej praxe sa dobrovoľne rozhodli pomôcť psíemu útulku v neďalekej obci Istebné a bezplatne nainštalovali v jeho priestoroch nové osvetlenie vonkajších priestorov.

            Práce prebehli pod dohľadom vyučujúcich a žiaci pri nich mohli naplno uplatniť vedomosti a zručnosti získané počas štúdia. Inštalácia osvetlenia zahŕňala rozvedenie elektrických rozvodov, montáž svietidiel aj zabezpečenie bezpečného zapojenia v súlade s platnými normami.

            Vďaka ich práci budú mať zvieratá v útulku lepšie podmienky, najmä počas jesenných a zimných mesiacov. Tento projekt je krásnym príkladom toho, ako škola spája odborné vzdelávanie s pomocou komunite a rozvíja u žiakov zmysel pre zodpovednosť a empatiu.

            "Sme hrdí na našich žiakov a ich majstrov odbornej výchovy, ktorí ukázali, že odborná prax môže byť zároveň skutkom s ľudskou hodnotou. Pomáhať tam, kde je to potrebné, je niečo, čo si zo školy odnesú na celý život."

            Majstri OV - Ing. Peter Slušňák, Ing. Vladimír Brunčák

      • 11jún
          • Odborná exkurzia I.E triedy - Vodná elektráreň Liptovská Mara

            Dňa 11. 06. 2026 sa trieda I.E zúčastnila odbornej exkurzie v prečerpávajúcej vodnej elektrárni Liptovská Mara a v rozvodni vo Vlachoch.

            Vo vodnej elektrárni Liptovská Mara sa žiaci oboznámili s výrobou elektrickej energie a v rozvodni Vlachy s transformáciou, prenosom a distribúciou elektrickej energie v praxi. Mali možnosť vidieť technologické zariadenia, s ktorými sa môžu stretnúť vo svojom budúcom povolaní, a pochopiť ich význam pre bezpečnú a spoľahlivú prevádzku elektrizačnej sústavy. Exkurzia im pomohla prepojiť teoretické vedomosti získané na vyučovaní s reálnym fungovaním energetických zariadení. Po odbornej časti sme exkurziu zakončili spoločnou zábavou na motokárach v Grand Prix LM, kde si žiaci mohli zasúťažiť a stráviť čas v neformálnej atmosfére. Program sme ukončili rozchodom v nákupnom centre Kamenné Pole v Liptovskom Mikuláši.

            Mgr. Miriama Ferancová, Ing. Ján Rakús 

      • 05jún
      • 01jún
      • 21máj
          • Zbierka - Modrý gombík 2026

            V  piatok 15. 05. 2026 sa 8 žiakov z III. E /Tomáš Mäsiar, Nicolas Paško, Martin Matiašovský, Timotej Kupčulák, Martin Ťapaj, Jakub Kurajda, Matej Fillo, Adam Dančo/ pod vedením pedagogického asistenta R. Záňa zapojilo do dobrovoľníckej akcie - zbierky MODRÝ GOMBÍK, ktorú organizuje UNICEF.

            Spoločne vyzbierali v našej škole i v uliciach Dolného Kubína sumu 410, 53 €.

            Zbierka MODRÝ GOMBÍK už 20 rokov spája dva svety – ten náš a ten, v ktorom deti prežijú len vďaka našej pomoci. 

            UNICEF dodáva deťom terapeutickú výživu, ktorá im pomáha zotaviť sa z ťažkej podvýživy. Už 3 € dokážu v jeden deň nasýtiť 3 podvyživené deti!

            Ďakujeme!

    • Prihlásenie